ارومیه، قطب جدید برگزاری کنگره‌های دندانپزشکی ایران

رئیس هیئت مدیره جامعه دندانپزشکی شعبه آذربایجان‌غربی گفت: کنگره‌ پروستودنیست های ایران از روز سوم تا پنجم آبان ماه با همکاری شعبه آذربایجان غربی در تالار وحدت شهر ارومیه برگزار می شود.
دکتر وحيد مصطفی زاده در گفت‌وگو با روابط عمومی جامعه دندانپزشکی ایران با اشاره به برگزاری موفق کنگره‌های قبلی در شهر ارومیه، ابراز امیدواری کرد برگزاری کنگره ۱۳۰۰ نفری آبان ماه انجمن پروستودنتیست های ایران در ارومیه، پیش زمینه‌ای برای برگزاری کنگره ۲۰۰۰ نفری سال۱۴۰۳ در شمال غرب کشور باشد.
دکتر مصطفی زاده با بیان اینکه نزدیک به ۹۰۰ دندانپزشک در استان آذربایجان‌غربی مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: شعبه آذربایجان غربی در حوادث و بلایای طبیعی، علاوه بر کمک‌های پزشکی، با ارائه خدمات نوع دوستانه، همواره همراه ودرکنار هموطنان عزیز بوده و هست.
وی در بخشی از مصاحبه خود به خدمات غیر پزشکی شعبه آذربایجان غربی اشاره و تاکید کرد: در زلزله شهرستان خوی با جمع آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی همکاران دندانپزشک و همچنین شهروندان، پس نیازسنجی از مناطق زلزله زده اقلام مورد نیاز مناطق آسيب دیده را فراهم و در اختیار آنان قرار دادیم.
به گفته دکتر مصطفی زاده پس از رفع نیازهای اولیه زلزله زدگان شهرستان خوی تصمیم گرفته شد در یکی از دور افتاده ترین روستاهای شهرستان خوی و دقیقا در نقطه صفر مرزی با کمک‌های نقدی همکاران یک مدرسه ۴ کلاسه تاسیس شود که به لطف خدا و همت همکاران ساخت اسکلت این مدرسه رو به اتمام است.
وی افزود: در زمان فراگیری کرونا نیز شعبه آذربایجان‌غربی با راه‌اندازی سه کارگاه تولیدی ماسک، گان، شیلد و اقلام بهداشتی به مدت سه ماه این اقلام را تولید و به مراکز بهداشتی و درمانی استان آذربایجان غربی و استان‌های همجوار ارسال کرد.
دکتر مصطفی زاده با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده در زمان فراگیری کرونا برای برگزاری کنگره‌های علمی در کشور افزود: در سال ۱۴۰۰ با رعایت پروتکل‌ها، ۲۵۵ ساعت دوره‌علمی در شهر ارومیه برگزار گردید و در سال ۱۴۰۱ با همکاری شعبه‌ آذربایجان‌غربی هفتمین سمپوزیوم بین المللی انجمن ایمپلنتولوژی ایران را با حضور ۴۰۰ دندانپزشک در ارومیه برگزار کردیم که در نوع خود بی‌نظیر بود.
وی در پایان از اینکه شهر ارومیه به قطب جدید در برگزاری کنگره‌های دندانپزشکی کشور تبدیل شده است ابراز خرسندی و تاکید کرد، امیدواریم با برگزاری خوب کنگره آبان ماه امسال، شهر ارومیه به عنوان یکی از قطب های برگزاری کنگره های دندانپزشکی کشور تثبیت شود.