اولین کنگره بین المللی آذربایجان در تبریز

دکتر امین موسوی در نشست خبری اولین کنگره آذربایجان با بیان اینکه اولین کنگره دندانپزشکی بین المللی شمالغرب کشور با عنوان کنگره اذربایجان به میزبانی جامعه دندانپزشکی ایران شعبه آذربایجان شرقی در تبریز، کلانشهری که به عنوان قطب دندادپزشکی شمالغرب کشور شناخته می شود، برگزار خواهد شد، گفت: ویژگی خاص و وجه تمایز این کنگره علمی، بین المللی بودن آن است.
رئیس کنگره آذربایجان و رئیس جامعه دندانپزشکی ایران شعبه آذربایجان شرقی با بیان اینکه بیش از دو هزار نفر از دندان پزشکان کشور در این کنگره حضور خواهند داشت و خوشبختانه مورد استقبال تمام فعالان این حوزه قرار گرفته و ظرفیت ثبت نام تکمیل شده است، ادامه داد: نبض علمی دندانپزشکی کشور در تبریز خواهد تپید و سخنرانان خارجی از ترکیه، عراق و کویت حضور خواهند داشت و با همکاری انجمن دندادپزشکی ترکیه همایش فوق العاده ای خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینکه ارتباطات علمی هرچه گسترده تر شود ارتباط بین ملت ها تمدن ها قوی می شود، افزود: این پروژه ملی و بین المللی است و با فراهم کردن فضای نمایشگاهی برای شرکت های تولید کننده دستگاه های دندان پزشکی در ۱۵۰۰ متر مربع فرصت را برای حضور برندهای منطقه و کشور ایجاد کرده ایم.
دکتر موسوی اضافه کرد: نگاه علمی، ملی و هویتی به کنگره آذربایجان داریم و تبریز پتانسیل تبدیل شدن به هاب دندانپزشکی منطقه را دارد‌.
وی با اشاره به اینکه کنگره های منطقه ای مختلفی در شهرهای ایران داشتیم اما تفاوت این کنگره منطقه ای بین المللی بودن آن است، افزود: کنگره دندانپزشکی آذربایجان در تاریخ ۱۲-۱۳-۱۴ مهرماه به میزبانی تبریز و همت دانشگاه سراسری تبریز و جامعه دندانپزشکی ایران برگزار می شود.

https://t.me/idadent