پیام دکتر علی تاجرنیا در اتمام کنگره اکسیدا 2023

🔷🔷🔷

سپاس و پوزش

کنگره ۶۲ (اکسیدا ۲۰۲۳) با همه فراز و نشیب هایش به پایان رسید.
در طی ۴ روز کنگره بالغ بر ده هزار نفر از همکاران دندانپزشک در سخنرانی‌های علمی ، کارگاه های عملی و یا بازدید از نمایشگاه در این رویداد مهم شرکت کردند.
آنان که در صف اول اجرای این رویداد مهم بودند و آنان که همراهی شان کردند، هر کدام به اندازه توان خود وقت گذاشتند. از مانع تراشی های عجیب  قبل از کنگره (در سخنرانی اختتامیه به گوشه هایی از آن اشاره کردم و در آینده به تفصیل سخن خواهیم گفت) و از شلوغی و بی نظمی و اعتراض همکاران خصوصاً در روز اول حرص خوردند و از آرام بودن روزهای بعد و استقبال همکاران و پیام های تشکر آمیز اساتید و شرکت‌کنندگان شاد شدند.
آنان که میخواستند شکست جامعه دندانپزشکی را ببینند و یا از عدم موفقیت گروه اول خوشحال شوند به سهم خود هر عیبی و ایرادی را بزرگنمایی کردند و هر موفقیتی را نادیده گرفتند. و اگر توانستند باری بر دوش مجریان نهادند.
‌و گروه سومی هم بودند. بی تفاوت ها. آنان که نه حاضر هستند در مقابل منفی‌بافی های دیگران موضع بگیرند و نه حاضرند موفقیت های گروه اول را بیان کنند و چه بد که اکثریت اینگونه اند.

ما گروه اول باید به آنچه کردیم بیندیشیم.ایراداتی را که وجود دارد بدون تعصب  بپذیریم ، عذرخواهی کنیم و برای دفعات بعدی آنها را رفع کنیم. با آنانی که صادقانه اعتراض می‌کنند به نرمی سخن بگوییم و اعتراضشان را پاسخ دهیم و از کنار کسانی که با وجود علم به مشکلات و موانع موجود غیر منصفانه نقد می‌کنند با کرامت عبور کنیم.
به عنوان کسی که در بیش از ۲۰ کنگره حضور داشته و در ۱۵ کنگره در امور اجرایی دخالت داشته ام ، و از نزدیک با موانع ایجاد شده بر سر راه این کنگره بخوبی آگاهم، باور دارم  که این کنگره به جهت حجم و بزرگی کار و تنوع برنامه های جنبی و با در نظر گرفتن موانع و مشکلات پیش آمده مانند کنگره های چند سال گذشته جزو موفق ترین کنگره های جامعه دندانپزشکی تاکنون بوده است.
شورای برگزاری با هدایت افراد مجرب در شورای سیاستگذاری چون استاد دکتر بهزاد هوشمند ریاست کنگره، استاد سیدان دبیر علمی کنگره ، دکتر شهبازیان دبیر اجرایی کنگره و تلاشهای خالصانه تیمی جوان و چابک در کمیته های اجرایی و ستاد دانشجویی که نام بردن از تک تک این عزیزان در این مجال نمی گنجد، از این امتحان  سربلند بیرون آمدند. به همه مسئولین کنگره ، کمیته های اجرایی ، کارمندان  تلاشگر جامعه دندانپزشکان درود می فرستم. از شرکت نیاز طب آرین مجری اکسیدا ۲۰۲۳ و سایر شرکت های مجری در بخش‌های مختلف و نیز اتحادیه و شرکت‌های دندانپزشکی حاضر و حامی اکسیدا۲۰۲۳ تشکر میکنم و برای همه این عزیزان آرزوی موفقیت روز افزون دارم.

از همه همکاران دندانپزشک که از راه دور و نزدیک برای حضور در این رویداد مهم حاضر شدند، سپاسگزاری نموده و به سهم خود را از کاستی های پیش آمده عذر خواهی میکنم.
همچنین لازم میدانم با نقد و بررسی نقاط ضعف و قوت کنگره و  با امید به  درس گرفتن از مشکلات و نواقص، برای کنگره های آینده جامعه دندانپزشکی ایران (اکسیدا) موفقیت بیشتری آرزو کنم.

خدا یارتان و چراغ توفیق فرا راهتان باد
علی تاجرنیا

https://t.me/idadent